KAPAT

Çıta Kesim Makinesi Konveyör Hattı

Çıta Kesim Makinesi Konveyör Hattı

Çıta Kesme Makinesi Konveyör Hattı

              Çoğunlukla PVC ve Alüminyum Kapı-Pencere Sektöründe kullanılan bu makine sayesinde milimetrenin 4/10 hassasiyetinde konumlanabilir hareketli kafa sayesinde yüksek hassasiyette kesim sağlanır.

Sistem her enerjilendiğinde “Home” fonksiyonu ile sıfır noktasını bulur. Sıfır noktasına aynı zamanda “Kalibrasyon Değeri” eklenebilir ve kesim makinesi ile konveyör arasındaki fark belirlenerek doğru sıfır noktasına ulaşılır.


Sistemin farklı çalışma modları bulunmaktadır. Bu modlar Manuel, Otomatik, Cetvel ve Wifi’dir.

               Manuel çalışma sistemin en basit çalışma şeklidir. Manuel çalışmada kafanın konumlanacağı mesafe kesim adedi manuel olarak girilir. Mevcut Kesim adedi, Set Değerine ulaştığında adet tamamlanmış olur ve operatör sonraki set değeri yine manuel olarak girer.


Diğer çalışma şekli ise Otomatik Çalışmadır. Bu çalışma şeklide tasarım yazılımından elde edilen bilgiler “.csv” formatında USB Bellek aracığı ile paneldeki reçete fonksiyonuna aktarılır. Uzunluk, Adet, Kutu, Müşteri Adı, Açıklama gibi veriler Operatör tarafından görülebilir ve değiştirilebilir. Liste yüklendikten sonra ilk malzemeden başlayarak otomatik çalışmada tüm reçeteleri işler.
Cetvel Çalışma şeklinde ise ölçüm aparatına Siko Cetvel’den gelen bilgilen açık protokol üzerinden işlenir ve sıraya dizilir. Çalışma başlatıldığında sırası ile bu konumlara giderek gerekli kesim işlemleri başlatılır. Bu çalışma şeklinde Operatör parçaların kesim uzunluğu manuel olarak ölçer ve Radyo Frekansı aracılığı ile ana modül olan Siko RTX500’e gönderir. RTX500 de verileri açık protokol aracılığı ile PLC’e gönderir. Operatör kesim aşamasında da konum göndermeye devam edebilir.

Wifi Çalışma çekli ile Cetvel Çalışma modları aynıdır. İkisi arasındaki fark birinde cetvelden gelen verilerin ana modüle Radyo Frekansı ile gönderilmesiyken diğerin de Wifi bağlantı ile gönderilmesidir.

                Sisteme bağlı olan tüm giriş çıkışlar ise panel üzerinden kontrol edilebilir. Böylece makine başında olmadan da oluşmuş olan sorunlar hakkında fikir edinilebilir.

               Sistemin tüm bu çalışma şekillerinde kullanılması gereken bazı parametreler vardır. Bu parametreler sayesinde işleyiş belli bir düzende ilerler. Limit Pozisyonları, Sonraki Kesime Geçiş Zamanı, Hatve, Kesim Açılma Pozisyonu, Hız gibi parametreler kullanıcılar tarafından müdahale edilebilir şekilde panelde Operatöre sunulmuştur.


İLX Yerli
Fenac
Kinco
Siko