KAPAT

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Sistemleri

Chiller Su Soğutma cihazlarında Dokunmatik Panel (HMI) ve AC Sürücüler kullanılmaktadır. Kinco Dokunmatik Panel (HMI) ile istemdek tüm giriş-çıkışlara ait veriler görüntülenip kontrol edilebilmektedir. Sistemdeki analog veriler olan Giriş-Çıkış suyu sıcaklıkları ve Emme-Basma basıncı bilgileri yine Kinco Dokunmatik Panel (HMI) üzerinden görüntülenebilmek ve set değerleri ayarlanmaktadır.

Kullanıcıların uzun süreli kayıt tutabilmeleri için kullanıcı verileri USB Bellek’lerde kayıt altında tutulabilmekte aynı zamanda Ethernet üzerinden bu veriler PC’e indirilebilmektedir. Bunun dışında bu sistemde alarm bilgileri de ekranda görüntülenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Diğer veriler gibi alarm bilgisi de uzaktan erişilip kullanıcı tarafından PC’e indrilebilmektedir.

Tüm bu kontrolleri kullanıcılar Kinco Dokunmatik Panel (HMI) ‘in VNC özelliği ile uzaktan da yapabilirler. Fabrika içinde  Cihaz’a uzak bir noktadan aynı ağ ile yada internet erişimi ile başka bir konumdan  ekranda görülen veriler birebir olarak PC, Tablet, Cep Telefonunda da görülür ve kontrol edilebilir.

AC Sürücüler bu sistemde basma basıncının analog sensör ile ölçümünden gelen veriye göre fanların hızlarını değiştirerek kondenser fanının tüm yüzeyinin soğutmasını sağlamaktadır. Genellikle Plastik Enjeksiyon makinelerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda sağlık sektöründe MR cihazları içinde soğutma işlemi Chiller Su Soğutma cihazları ile yapılmaktadır.

İLX Yerli
Fenac
Kinco
Siko