KAPAT

Rulo Sac Sürme Sistemleri

Rulo Sac Sürme Sistemleri

PVC, Havalandırma, Asansör, Otomotiv, Sera, Beyaz Eşya gibi birçok sektörde şekil verilmiş birçok metal parça bulunmaktadır. Bu Metal parçaların şekillendirdiği Presler farklı kalıplar kullanıldığında farklı şekillerde ve boyutlarda ürün üretir.

Bu üretimim standardını oluşturmak için Pres kalıbında olan sac parçanın standart boyutlarda kalıp içinde bulunması gerekmektedir. Bu aşamada Rulo Sac Sürme Sistemleri devreye girer. Hem parçanın standart boyutlarda olması ve hem de üretim adetlerinin takibi için Rulo Sac Sürme Sistemleri büyük kolaylık sağlar.


Bu sistem otomatik modda çalıştırıldığı gibi aynı zamanda manuel olarak da çalıştırabilir.  Bu üretim aşamasına geçilmeden önce gerekli denemelerin yapılması için ölçeklendirme için yardımcı olacaktır.

Ürün ölçüsü çok hassas değerlerde ayarlanabilir. Anlık ölçü, Toplam Adet gibi değerleri Dokunmatik Panel üzerinden takip edebilirsiniz. Aynı zamanda Set Adedi, Hız, Rampa, bazı zaman ayarları gibi değerler girilebilir.

Büyük üretim tesislerinde üretilen tek bir üründe kullanılan birçok boyutta ve adette parça olabilir. Bu durumda her parça hafızaya kaydedilmelidir. Kullanıcı kolaylığı sağlamak amacıyla Dokunmatik Panel programlarında Reçete sistemleri kullanılır. Bu sayede birçok parça kaydedilir ve istendiğinde gerekli değerler PLC’e yüklenir.Üretim aşamasında birçok kontrolün yanı sıra aynı zamanda sistemin duruşları ve alarmlarda kontrol edilir. Bu sayede sistemin sağlıklı çalışması için gerekli düzenlemeler sağlanır.

Rulo Sac Sürme Sistemlerinde otomasyona dair temel üç ürün bulunmaktadır. Öncelikle Dokunmatik Paneller kullanıcılar ile sistem arasındaki tüm bağlantıyı sağlayan ürünlerdir. Dokunmatik Ekrandan girilen değerler ile diğer temel ürün olan PLC sistemin çalışmasını yönlendirir. Aynı zamanda tüm verileri içeride işler ve saklı tutar. PLC ve Dokunmatik Panelin kontrollünde üçüncü ürün olan Servo Motor ve Sürücü asıl işi yapmaktadır. Servo motorun yüksek hassasiyette hareket ettirilmesi ile sac pres altına sürülür ve kaliteli, standart ve takip edilebilen bir üretim sağlanır.


İLX Yerli
Fenac
Kinco
Siko